Ostatnio pisałem o fotografii reklamowej. Opowiedziałem Wam przy tej okazji, jak zrobić dobry packshot, który zachęci klientów. Tym razem chcę skupić się na żywych modelach. Najczęściej pracuję przy fotografii ślubnej. To bardzo wdzięczne zajęcie, ponieważ przyjemnie jest przebywać wśród szczęśliwych i podekscytowanych ludzi. Patrząc na nich przez szkło obiektywu, czuję, że jestem częścią czegoś ważnego. […]

Światło – dla jednych fotograficzne wyzwanie, dla innych nieskończone pole inspiracji. Gra światłem pozwala całkowicie zmienić wydźwięk fotografii. Wystarczy lekko je przyciemnić i zmiękczyć, a portret zyska intymny, sensualny charakter. Mocne będzie natomiast przyciągać uwagę, pokazywać dokładnie i szczegółowo każdy element. Kolor lamp, podobnie, jak zastosowana w malarstwie paleta, przywołuje wybrane emocje, uwydatniając intencje fotografa.

Najważniejsza w zawodzie fotografa jest elastyczność i wszechstronność. Zamykanie się w jednym obszarze tego medium ogranicza inwencję i kreatywność. Aby móc wciąż proponować nowe rozwiązania, należy zachować i pielęgnować otwartość umysłu oraz chęć poszukiwań.

Jednym z wielu aspektów miłości jest chęć spędzania całego swojego czasu z ukochaną osobą. Fotografia w pewien sposób to umożliwia. Patrząc na zdjęcie wybranki stale mogę czuć jej obecność przy sobie, a to wyjątkowo mocno motywuje mnie do działania i podejmowania nowych wyzwań, także w obszarze fotografii.

Na szlaku – Wybierając się na górską wędrówkę, staram się nigdy nie zapomnieć o aparacie fotograficznym. Dzięki temu mam możliwość uwiecznienia  piękna otaczającej mnie natury, a efekty tej dokumentacji możecie Państwo zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Widoki – Dlaczego pejzaż tak często pojawia się jako temat malarstwa lub fotografii? Być może dlatego, że stając w obliczu potęgi natury, mały, kruchy człowiek nie może oprzeć się wrażeniu, że czuwa nad nami jakaś wszechmocna siła. Również i ja ulegam tej niezwykłej atmosferze krajobrazu, o czym świadczą moje najnowsze zdjęcia.

Jesień – Każda pora roku ma w sobie coś wyjątkowego, co stanowi o jej pięknie. W przypadku jesieni są to barwy. Brązy, złota i czerwienie liści stwarzają wyjątkową, romantyczną aurę, którą dopełnia ciepła herbata po spacerze w pierwsze, chłodne wieczory.

Są takie miejsca, których wspomnienie chciałoby się zachować na długo. Dla mnie jednym z nich jest Bolonia Z jednej strony,  monumentalna architektura miasta i jego zgiełk budzą w człowieku wielkie pokłady energii, z drugiej natomiast uroki przyrody skłaniają do wyciszenia. Kocham to miasto za tę dwoistość, którą w sobie nosi.